Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
0553 907 67 22 - 0212 812 52 22 info@ledaestetik.com

Selülit Bakımı

Selülit Bakımı Nedir? Selülit En Hızlı Nasıl Geçer?

Selülit; derialtı yağ hücrelerinin dolaşımının bozulmasıyla ciltte girintili çıkıntılı görünüme neden olan bir cilt problemidir. Yağ hücreleri arasında oluşan fibrotik bantlar deride çöküntülere sebep olur. Selülit oluşumunun kesin bir şekilde oluşmasının önüne geçilmesi mümkün değildir. Genel bir kanıya toksinler sebebi ile selülit oluşmamaktadır. Yaşam kalitesinin artırılmasını sağlayacak bazı önlemler alınarak selülit oluşumu azaltılabilir. 

Selülit Oluşumunu Nasıl Önleyebiliriz?

Sağlıklı gıdalardan oluşan dengeli bir diyet planı selülit oluşumunu azaltabilir. Karbonhidrat, tuz ve yağ tüketimi azaltılarak bunun yerine lif tüketimi artırılması tavsiye edilmektedir. Oturma pozisyonunun değiştirilmesi ve ayakta durma süresinin kısaltılması önlem alınması bakımından iyi bir tercihtir. Kan dolaşımının engellenmesine sebep olabilecek dar kıyafet kullanımından kaçınılması selülit oluşumunun önüne geçebilir. Fiziksel hareketliliğin artması, kasların egzersizler ile güçlendirilmesi ile selülit görünümü azaltılabilir. Hızlı bir şekilde kilo verilmesi planlanan diyet programları selülit oluşumunu artırabileceği için yavaş ve dengeli bir şekilde zayıflama programı uygulanmalıdır. Cildinizin sıkı olması selülit görünümünü azaltmak için önemlidir. Sigara ve alkol cildin gevşemesine yol açabilir. Bu sebeple azaltılmalı hatta bırakılmalıdır.

Selülit Masajı Selülitleri Tamamen Geçirir Mi?

Kişiye uygun hazırlanan protakoller ile uygulama sonrası %90 oranında selülit oluşumu geçer.

Selülit Bakımı İçin Hangi Ürünleri Kullanabiliriz?

Biberiye, ısırgan otu yağı, kayısı çekirdeği yağı gibi bitkisel yağlardan kullanabiliriz.

Selülit Bakımı Nasıl Yapılır?

Merkezimizde çift aşamalı bakım yapılmalıdır. Özel yağ karışımları cihaz ve fırçalama kombinasyonu ile çalışmaktayız. Bakım 45 dakika sürmektedir. İlk seans itibariyle fark hissedilmektedir.