Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
0553 907 67 22 - 0212 812 52 22 info@ledaestetik.com

Pasif Jimnastik

Aktif olarak spor yapmadan diyet ya da başka etkenler ile boşalan yağ hücrelerimizin sıkıştırılmasını sağlayan bir yöntemdir. Beden kişinin kas yapısına ve vücut anatomisine uygun şekilde çalıştırılır. Her bir masa da yapılan 10 dakikalık pasif jimnastik aktif sporda daha uzun sürede yapılan kas çalışmasına eş değerdir ve hiç efor sarf etmeden, terlemeden kontrollü bir şekilde kas çalışması yapılmasına yardımcı olur. Pasif Jimnastik bölgesel çalışma ile yağ hücrelerinin kasın kasılma-gevşeme hareketi ile incelme ve sıkıştırılmasıdır.

Pasif Jimnastik  Faydaları

Bölgesel zayıflama
• Selülit
• Kan dolaşımını düzenleme
• Lenf drenaj
• Doğum sonrası göbek toparlanması
• Göğüs ve kolların toparlanması
• Bel ve sırt ağrılarının giderilmesi

Pasif Jimnastik Nasıl Uygulanır?

Pasif Jimnastik seansları ortalama 45 dakika sürmekte olup, pasif jimnastik uygulamasına alınmadan önce kişinin vücut yağlarının dağılımı ve yoğunluğunun tespiti sonrasında hangi pasif jimnastik programının uygulanacağı belirlenmektedir.

Pasif Jimnastiğin Faydaları Nelerdir? Vücuda Zararı Var Mıdır?

Metabolik faaliyeti harekete geçirir. Kas sistemini uyarır. Hareket kabiliyeti olmayan, spor yapamayan kişilerde kısmi spor etkisi yaratır. Yağ yakımı destekler. Düşük voltajlı elektriksel akım kaslarda kasılma yaratır. Böylelikle kombinasyonlu işlemlerde kas desteği sağlayarak formda ve sıkı bir incelme yaratır. Vücuda herhangi bir zararı yoktur.

Pasif Jimnastik Kaç Seans Olmalı?

Kişinin ihtiyacına göre seans sayısı belirlenmektedir. 6-10 seans arası ideal sonuç için yeterlidir.

Pasif Jimnastik Mi G5 Mi Tercih Edilmelidir?

Pasif kas uyarımı sağlarken g5 şekillendirmede etkilidir. Uygulama yapılacak kişinin elastin yapısı yağlanma bölgeleri belirlenmeli ona uygun cihaz seçimi yapılmalıdır. Bu durumda uzman yönlendirmesi ve analizine göre hareket edilmesi gerekmektedir.