Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
0553 907 67 22 - 0212 812 52 22 info@ledaestetik.com

Lenf Drenaj

Lenf Drenaj, özellikle selülit ve bölgesel kilo fazlalıklarına neden olan ödem ve toksinlerin idrar yolu ile vücuttan atılmasını sağlar. Ayrıca dolaşım sistemini düzenler ve böylece hücrelere daha yoğun ve düzenli kan akışını sağlayarak metabolizmanın hızlanmasına ve cildin sıkılaşmasına yardımcı olur. Lenf drenaj, sistemi ayak bileği burkulması gibi herhangi bir travmaya bağlı olarak gelişen ödem  atılmasına yardımcı olur. Lenf drenaj sisteminin güzellik amaçlı kullanılması halinde, ciltteki kırışıkların, yara izlerinin ve lekelerin hafifletilerek cildin, iyileşme ve gençleşme sürecine destek olunabilir. Çünkü Lenf drenajı, ciltteki kollajen üretimine destek olur ve bu sayede cilt sıkılaşır. Zayıflama programlarının bir parçası olarak da kullanılabilen lenf drenaj sistemi vücutta tutulan ödemin vücuttan atılmasını sağlayarak uygulandığı bölgede cilt kalitesinde düzelme, çevresel olarak incelme, deri ve deri altında sıkılaşma sağlar.

Lenf Drenaj Nasıl Uygulanır?

Lenf Drenaj seans süresi 30 dakika olacak şekilde haftada 2 ya da 3 kez uygulanabilir. Ödem ve şişme, yara izleri, göğüslerde hassasiyet, romatizma, şiş topuklar, kabızlık ve hazımsızlık, zayıflama, sinüzit, stres, toksin birikmesi, hormonal dengesizlikler, Tekrarlanan enfeksiyonlar, selülit ve kilo problemi, gerginlik, akne ve diğer cilt problemleri, hamilelik öncesi ve sonrası, grip, yorgunluk, menopoz sıkıntıları, uykusuzluk, ödem ve iyileşme sürecine destek, regl öncesi ve  gerginlik gibi durumlarda kullanılabilir.

Lenf Drenaj Kaç Seansta Etki Gösterir?

İhtiyaca yönelik seans sayısı belirlenir. 6-10 seans arası yeterlidir. Ödem durumuna göre haftada 1-2 kez yapılabilir.

Lenf Drenaj Kilo Verdirir Mi?

Kişi lenf işlemi sonrası direk kilo vermez. Ödem atılımında, lenf akışının düzenlenmesinde etkilidir. Ancak kilo verme sürecinde yapılması takdirde kilo kaybının oranını yükselttiği gözlemlenmiştir.

Lenf Drenaj Kimler İçin Uygundur? Lenf Drenaj Sonrası Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Varis problemi olan kişiler hariç uygulama herkese uygundur. İşlem sonrası bol su tüketimine dikkat edilmelidir. Yürüyüş ile işlem desteklenebilir. Özellikle ödem attırıcı bitki çaylarını tercih edilebilir.