Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
0553 907 67 22 - 0212 812 52 22 info@ledaestetik.com

G5 Masajı

G5 selülit ve masaj tedavilerinde kullanılan  7 aparatlı profesyonel bir masaj cihazının adıdır. G5 Masajı diğer masajlardan uygulama olarak biraz farklıdır. Bu masajda hızlı titreşim ve iterek sıkıştırma yöntemi uygulanır. Bu işlem kalça, bacak, kol ve popodaki fazla yağları ve selülitleri yakar. Ayrıca mekanik titreşim dalgaları fizyoterapiye, cilt altı dokularının hareketlendirilmesine ve vücudun şekillendirilmesine destek sağlar. G5 masajının uygulandığı bölgelerde zayıflama ürünleri kullanıldığı için bu bölgelerde maksimum etkili sonuçlar gözlenmektedir. G5 selülit ve masaj tedavilerinde kullanılan, 7 aparatlı profesyonel bir masaj cihazının adıdır.

G5 Masajı Nedir? G5 Masajı Ne İşe Yarar?

Kendi adını taşıyan bir cihazla işlem yapılır. Hızlı titreşimle iterek sıkıştırma yöntemi ile fazla yağların ve selülitli bölgelerdeki yağların yakılmasını sağlar.

Ritmik masaj ile kan dolaşımını harekete geçirir. Ayrıca gerginleşmiş kas noktalarında, kas spazmlarını yatıştırmada, ödem atmada, yorgunluk sonrası oluşan kas hamlıklarında ve halk arasında kulunç olarak bilinen laktik asit birikimin çözülmesinde etkilidir.

G5 kan akışını hızlandırır. Damarlar genişler ve metabolik faaliyet artar. İşlem esnasında açığa çıkan ısı vücut toparlanmasında ve şekillenmesinde etkilidir. Kombinasyonlu işlemlerde yağ yakımı üzerine çalışıldıysa parçalanan yağların idrar kanalına daha hızlı atılmasını sağlar.

G5 Masajının Etkileri

  • Kan dolaşımını hızlandırır
  • Ağrılar giderilir
  • Masaj etkisi ile sitres ve gerginlikten uzaklaşma sağlanır
  • Fazla yağlarda yakılma sağlanır
  • Ciltte sıkılaşma elde edilir
  • Bölgesel zayıflama sağlanır
  • Ciltte esneklik sağlanır
  • Toksinlerden arınma sağlanır
  • Selülitlerin oluşumu engellenir ve var olan selülitlerde azalma görülür
  • Kemik yoğunluğunda artma sağlanır.

G5 Masajı Göbek Yağlarını Eritir Mi?

Göbek yağlarını eritip şekillendirir ancak sadece göbek değil tüm bölgelerde çalışılır popo kaldırma, tüm bacak, simit, sırt ve kol uygulama alanlarıdır. Haftada 1-2 kez yapılabilir. Uygulama süresi 30 dakikadır.

G5 Masajı Kimler İçin Uygundur? G5 Masajı Sonrası Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Sadece yoğun elastikiyet kaybı olan ( deri fazlalığı görüntüsü olan yağsız kişiler) ve varis kılcal damar problemi olan kişilere uygulanmaz. Bunlar haricinde güvenilir bir uygulamadır. Yapılamaz kısıtlamaları yoktur.

İşlem sonrası bol su içmek, beslenmede hafif ve yağsız yiyecekler tercih edilmesi, 30 dakikalık yürüyüşle işlem desteklenebilir.